Ideální jídelníček

Medem proti únavě a vyčerpanosti

před 11 měsíci

Cítíte se unavení, bez energie a bez nálady? Vyzkoušejte pro tento týden náš tip a užívejte denně několik lžic medu, který je právě v zimě tím nejlepším povzbuzovačem.

ZOBRAZIT

Mýty a omyly ve výživě

před 4 roky

Často se dnes ve výživě objevují témata a doporučení, která se v průběhu doby stala jakýmisi dogmaty, a to ať už jsou opodstatněná nebo často až nesmyslná. Některé z nich byly jako mýty už zbořeny, jinými se lidé bohužel řídí dodnes. Jaké mýty a omyly v oblasti výživy tedy stále nejčastěji kolují? k Po páté se už nejí. […]

ZOBRAZIT

Zimní stravování

před 4 roky

Výživa se neustále přetřásá na všech možných a nemožných místech. Účastníky těchto výživových konferencí jsou nejen odborníci, ale i samozvaní odborníci či absolutní laici. Jedním z témat je i to, zda by měl člověk v zimních měsících nějak výrazněji upravit svoje stravování stejně tak, jak to dělali naši předci, aby se na zimu „obalili“ dostatečnou […]

ZOBRAZIT

Raw strava

před 5 roky

Raw (čili syrová) strava si v dnešní době získává čím dál víc příznivců, ať už se k ní dostávají ve snaze zhubnout, odlehčit jídelníček, být zdravější, nebo prostě vyzkoušet něco nového, co zrovna frčí.

ZOBRAZIT

Jaro je tu! Čas na očistu organizmu

před 5 roky

Vnější očistu, jako je čištění zubů či sprchování, považujeme za naprostou samozřejmost, na tu vnitřní však velmi často zapomínáme. A přitom je pro naše zdraví mnohem důležitější než upravený vzhled! Pálení žáhy, zažívací obtíže či únava – to vše jsou signály, kterými nám naše tělo naznačuje, že přirozené detoxikační mechanismy nefungují správně. A právě jaro, období vzniku nového života, je pro očistnou kúru naprosto ideální.

ZOBRAZIT

Jak jíst zdravě po celou zimu

před 5 roky

Ačkoliv výběr zeleniny je v průběhu zimy menší, najdeme i v tomto období v sezónních potravinách opravdové bomby plné zdraví. Pochutnat si můžeme například na červené řepě, kterou lze upravit na sto způsobů, nebo na sušených brusinkách. A jak zeleninu zdravě uchovávat? Přírodní způsob kvašení si určitě zamilujete!

ZOBRAZIT

Zdravé vánoční cukroví

před 6 roky

Pokud byste si chtěli letošní Vánoce trochu odlehčit a vyzkoušet zdravější alternativu cukroví, máme pro vás tip na vánoční kokosové kuličky….

ZOBRAZIT

Olivový olej – jak vybrat ten správný?

před 6 roky

Olivových olejů je na trhu celá řada a pro neznalého se liší pouze designem obalu a cenou. Mezi olivovými oleji však existují podstatné rozdíly, o kterých je při výběru dobré vědět.

ZOBRAZIT

Jak vybírat ovoce a zeleninu

před 6 roky

Ovoce a zelenina jsou nedílnou součástí každodenního stravování. Víme ale, jak ovoce a zeleninu vybírat?

ZOBRAZIT

Jak po obědě neusnout

před 6 roky

Každý z nás jistě zažil pořádnou únavu po jídle. Kdo by si třeba po pořádném nedělním obědě na chvilku nedal dvacet? Ale co dělat, když nás únava po obědě přepadne v práci?
Pojďme si nejdříve vysvětlit co je vlastně její příčinou.

ZOBRAZIT