Relaxujte

Stres je nepřirozenou a naučenou součástí našeho života. Našim cílem by mělo být nepřipouštět si ho tolik k tělu a vyhýbat se mu. A k tomu je třeba relaxovat. Zde najdete články k tomuto a přidruženým tématům obsahující vysvětlení i praktické tipy. Čtěte je, a relaxujte.

Pozitivní účinky saunování

před 5 roky
sauna--z

Každý potřebujeme občas dopřát svému tělu i duši absolutní relaxaci a uvolnění. V tomto zimním období je na tuto relaxaci nejvhodnější saunování, které je dávným a v dnešní uspěchané době znovu objevovaným prostředkem k obnovení a upevnění fyzických i psychických sil s blahodárnými léčivými účinky.

ZOBRAZIT

Tak už je to tady, Vánoce!

před 5 roky
Christmas celebration

Čas klidu a míru, říká se. Poslední dobou to ale moc nevypadá. Lidé neřeší jen, co komu koupit, ale za kolik to a ono pořídí a jestli to není za málo nebo za hodně. Vše samozřejmě na poslední chvíli, a tak je pro nás návštěva supermarketu v tomto období učiněným peklem.

ZOBRAZIT

Bez odpočinku to nepůjde

před 5 roky
Woman at beach holding sunglasses

V dnešní hektické době nesmíme zapomínat na odpočinek. Odpočinek je důležitá součást našeho života. Jsou lidé, kteří si myslí, že odpočinek je jenom lenošení, které nic nepřináší. Opak je pravdou.

ZOBRAZIT

Únava v práci

před 5 roky
tired woman with laptop computer

Všichni to známe, pusa dokořán, žádná chuť a síla pracovat, pocit vyčerpání a přitom je teprve začátek pracovního dne. Anebo, což je zpravidla ještě horší případ, sedíte na školení či na poradě, šéf Vás sleduje a Vy už nevíte, jak udržet oči otevřené. A taková podobná situace samozřejmě může nastat i doma. Připravili jsme pro Vás několik tipů, jak únavu překonat a zvládnout v pohodě pracovní den, který Vás ještě čeká.

ZOBRAZIT

Zbavte se nadbytečných kil relaxací a klidem

před 5 roky
Woman reading in a hammock on the beach

Každodenní přemýšlení, jak byste se mohli zbavit přebytečných kil a dodržovat nastavený dietní režim, je velmi stresující. Celý den strávíte přemýšlením, kdy sportovat, co si dát k jídlu a zda se to celé vůbec vyplatí a dosáhnete kýženého efektu. Když by Vám ale někdo řekl, abyste během hubnutí relaxovali, pravděpodobně byste se mu vysmáli.

ZOBRAZIT

Stres a nadměrná konzumace jídla

před 5 roky
Eating at work place fast food near laptop

Přistihli jste se někdy při konzumaci sladkostí, nezdravých svačinek nebo rychlého občerstvení v práci u počítače, při řízení auta, anebo když jste ve spěchu? Pravděpodobně to není zcela Vaše chyba a viníkem je stres, ale to neznamená, že s tím nemůžete nic udělat. Většina lidí má problém s udržením vyvážené životosprávy a stravováním, když se nachází ve stresu.

ZOBRAZIT

Spánek jako součást každodenního režimu

před 5 roky
Sleeping beauty

I když se to na první pohled nezdá, spánek je úzce spojen s celodenním přísunem kalorií, fungováním metabolismu a možným přibíráním na váze.

ZOBRAZIT