Správné stravování

Zásady správného sběru a skladování hub

před 4 roky

Tipy do lesa i do kuchyně Letošní podzim je snem každého vášnivého houbaře. Chladné počasí a dostatek deště totiž způsobily, že lesy se houbami jen hemží.  A pokud se i vy chystáte s košíkem do lesa, máme pro vás pár základních tipů na co si při sbírání a skladování hub dát pozor. Nožík nechte doma Traduje […]

ZOBRAZIT

Jaro je tu! Čas na očistu organizmu

před 5 roky

Vnější očistu, jako je čištění zubů či sprchování, považujeme za naprostou samozřejmost, na tu vnitřní však velmi často zapomínáme. A přitom je pro naše zdraví mnohem důležitější než upravený vzhled! Pálení žáhy, zažívací obtíže či únava – to vše jsou signály, kterými nám naše tělo naznačuje, že přirozené detoxikační mechanismy nefungují správně. A právě jaro, období vzniku nového života, je pro očistnou kúru naprosto ideální.

ZOBRAZIT

Jak jíst zdravě po celou zimu

před 5 roky

Ačkoliv výběr zeleniny je v průběhu zimy menší, najdeme i v tomto období v sezónních potravinách opravdové bomby plné zdraví. Pochutnat si můžeme například na červené řepě, kterou lze upravit na sto způsobů, nebo na sušených brusinkách. A jak zeleninu zdravě uchovávat? Přírodní způsob kvašení si určitě zamilujete!

ZOBRAZIT

„Clean eating“ jako životní styl

před 5 roky

Vyzkoušeli jste už mraky ozdravných kůr, které slibovaly zázračné účinky, ale jejich efekt byl pouze krátkodobý? „Clean eating“, česky čisté stravování, nabízí návod na opravdu zdravý a hlavně dlouhodobě udržitelný způsob stravování. Nejde přitom o žádnou radikální dietu, ale o pouhou změnu přístupu k výběru a úpravě potravin. A„Clean eating“ jako životní styl
co se tedy pod pojmem „clean eating“ skrývá?

ZOBRAZIT

Jak vybrat správné ryby?

před 6 roky

Rybí maso je zdrojem lehce stravitelných bílkovin, zdraví prospěšných tuků, minerálních látek a vitaminů. Bílkoviny rybího masa obsahují všechny esenciální aminokyseliny, navíc jsou bílkoviny obsažené v rybím mase pro člověka snadno stravitelné.

ZOBRAZIT

Jak vybírat ovoce a zeleninu

před 6 roky

Ovoce a zelenina jsou nedílnou součástí každodenního stravování. Víme ale, jak ovoce a zeleninu vybírat?

ZOBRAZIT

Jak po obědě neusnout

před 6 roky

Každý z nás jistě zažil pořádnou únavu po jídle. Kdo by si třeba po pořádném nedělním obědě na chvilku nedal dvacet? Ale co dělat, když nás únava po obědě přepadne v práci?
Pojďme si nejdříve vysvětlit co je vlastně její příčinou.

ZOBRAZIT