Správné stravování

Na tomto místě najdete články o zásadách zdravého stravování, které vás udrží vitální a energické po celý den. Těmto tématům doporučujeme věnovat pozornost, protože mohou výrazně zvýšit kvalitu vašeho života.

Řepný burger s karamelizovanou cibulkou a modrým sýrem

před 3 roky
600x450px_Repny_Burger

Nádherné letní počasí je jako dělané pro piknikování s rodinou a přáteli. Také se už těšíte až na grilu opečete delikatesy a připravíte pro své blízké jedinečný chuťový zážitek? My jsme pro vaše grilování vybrali trochu netradiční recept, který rozhodně stojí za vyzkoušení. Burger z červené řepy je zcela bezmasý, a tudíž vhodný i pro […]

ZOBRAZIT

Chřestové těstoviny s mladým hráškem

před 3 roky
shutterstock_465882287

Jaro v plném proudu, venku je krásné počasí a farmářské trhy se nádherně zabarvují čerstvými plody z políček. Když právě probíhá chřestová sezóna, proč si z chřestu nepřipravit něco lehkého a svěžího.

ZOBRAZIT

Chřest, pochoutka králů i ve vašem jídelníčku

před 3 roky
shutterstock_512184070

V minulosti byl chřest kvůli vysoké ceně pochoutkou pouze pro bohatou smetánku. Tyto časy už jsou naštěstí dávno pryč a dopřát si jeho lahodnou chuť můžeme i my, ostatní smrtelníci. Věděli jste, že má chřest u nás dlouholetou tradici? Dlouhá léta se pěstuje na polích v Ivančicích na Moravě, které díky tomu zná celá Evropa.

ZOBRAZIT

Jarní quiche s kopřivou a medvědím česnekem

před 3 roky
shutterstock_241773448_kiš

Jaro už je v plném proudu a právě nyní tak máte skvělou možnost přinést si z odpolední procházky do kuchyně divoké byliny plné vitamínů a minerálů. A věřte, že slaný koláč z medvědího česneku a mladé kopřivy, je opravdu zdravím nabitá pochoutka.

ZOBRAZIT

Jakou sezónní zeleninu si můžeme dopřát v březnu

před 3 roky
shutterstock_155539259

S březnem se na pulty v obchodech dostávají nové brambory, čerstvý špenát, polníček nebo šťovík, který v lehkých salátech nejen osvěží, ale především doplní velmi důležitou kyselinu listovou. Právě tato látka je důležitá pro správný vývoj plodu v těhotenství, fungování metabolismu nebo tvorbu červených krvinek.

ZOBRAZIT

Kapusta – pomocník při dietě i lék na kocovinu

před 3 roky
shutterstock_259878242

Cítíte se vyčerpáni z práce či rodinných povinností? Potřebujete posílit imunitu či trpíte depresemi? Neocenitelným pomocníkem je růžičková kapusta, která blahodárně působí jak na naše tělo, tak i mysl.

ZOBRAZIT

Vyrobte si vlastní nakládanou zeleninu

před 3 roky
shutterstock_405513682

Máte rádi nakládanou zeleninu, ale chcete se vyhnout umělým konzervantům? Vyzkoušejte tradiční způsob tzv. mléčného kvašení a vyrobte si doma vlastní nakládanou zeleninu neboli pickles, která vám vydrží i několik měsíců.

ZOBRAZIT

„Clean eating“ jako životní styl

před 3 roky
shutterstock_370429847

Vyzkoušeli jste už mraky ozdravných kůr, které slibovaly zázračné účinky, ale jejich efekt byl pouze krátkodobý? „Clean eating“, česky čisté stravování, nabízí návod na opravdu zdravý a hlavně dlouhodobě udržitelný způsob stravování. Nejde přitom o žádnou radikální dietu, ale o pouhou změnu přístupu k výběru a úpravě potravin. A„Clean eating“ jako životní styl
co se tedy pod pojmem „clean eating“ skrývá?

ZOBRAZIT

Nezbytné mléko pro zdravý vývoj, přesto s mnoha riziky

před 4 roky
shutterstock_219830731

Jídelníček bez mléka a mléčných výrobků si mnozí nedokážou svůj jídelníček představit. Jde určitě o jednu ze základních potravin, kterou konzumujeme ve velké míře. Reklamy v jednom kuse přesvědčují, že bez mléka, sýrů, jogurtů, tvarohů či kefírů není možné žít.

ZOBRAZIT

Zdravé pochoutky z rebarbory nejen pro mlsouny

před 4 roky
shutterstock_281776397

Možná si pamatujete doby, kdy reveň neboli rebarbora rostla téměř u každého plotu. V květnu nastala pravá chvíle, kdy šlahouny této neprávem opomíjené zeleniny dozrávají a objevují se na pultech farmářských trhů. Ne, nebyl to překlep. Přestože se dá jíst i nasladko a hodně lidí ji považuje za ovoce, jedná se o zeleninu s osvěžující nakyslou chutí plnou vitamínů a minerálů.

ZOBRAZIT