Tak už je to tady, Vánoce!

Čas klidu a míru, říká se. Poslední dobou to ale moc nevypadá. Lidé neřeší jen, co komu koupit, ale za kolik to a ono pořídí a jestli to není za málo nebo za hodně. Vše samozřejmě na poslední chvíli, a tak je pro nás návštěva supermarketu v tomto období učiněným peklem.

Christmas celebration

Lidé zapomínají na ten čas lásky a rozjímání, perou se o zboží v akci a strkají do sebe vozíky a taškami. V sektoru potravin taky vše vykoupí, ale jídlo si pak ani neužijí, protože s každým soustem přemýšlí, jak hodně hřeší a kolik hodin v posilovně je to po novém roce bude stát… Přátelé, pojďme zmírnit, uvědomme si, co znamenají Vánoce v pravém slova smyslu a aspoň ke konci roku si nevytvářejme zcela zbytečný stres. Je přece úplně jedno, v jaké hodnotě a co koupíme, hlavní je to, že jsme právě tento dárek z nějakého důvodu dotyčnému vybrali, a tak to má být. Ve skrytu duše stejně tušíme, že náš blízký bude rád, tak zahoďme obavy! Stejně tak to nepřehánějme s uklízením, vařením a pečením, víme moc dobře, že to všechno nikdy nesníme, a čas strávený u trouby můžeme přece využít k příjemnějším činnostem, ať už to jsou chvíle s rodinou a kamarády, sledování krásných českých pohádek nebo zkrátka lenošení! Celý rok pilně pracujeme, trochu zahálky ke konci roku si přece zasloužíme! A nějaké ty kalorie? O Vánocích se to přece nepočítá!:) A jak říkají naše babičky – Jeden bonbonek špíček neudělá!

  • Karolína Novotná

    Já se na letošní Vánoce už moc těším :-) . Mám 4 letou dceru a ta vnímá vánoční atmosféru čím dál víc. Pomáhala mi s vánoční výzdobou, dělali jsme spolu adventní věnec a určitě mi pomůže i se zdobením stromečku :-) . Každý rok máme na stromečku stejné vánoční ozdoby, tak jsem chtěla letos udělat změnu. Koupila jsem ozdoby, které jsou vyrobené z korálků z https://www.srdcetvor.cz/obchod/babicka-blanka/ , tak jsem zvědavá, jak budou na stromečku vypadat :-) .