Zdravé vánoční cukroví

Pokud byste si chtěli letošní Vánoce trochu odlehčit a vyzkoušet zdravější alternativu cukroví, máme pro vás tip na vánoční kokosové kuličky….

Raw vegan peanut butter oat coconut cacao balls

Kokosové kuličky

 

Suroviny na 20 kuliček:

200 g kvalitní čokolády minimálně 50% a 50 g kokosového oleje

Náplň:

1 lžíce medu, kokos nebo ořechy, podle hustoty

Postup přípravy:

Nejdříve necháme rozpustit čokoládu v míse nad parou ve vodní lázni, do ní přidáme 1–2 lžíce kokosového oleje, záleží na hustotě čokolády, více než 50 g nedáváme, aby nám hotové kuličky rychle netály. Med smícháme s kokosem a z umíchané hmoty tvarujeme kuličky, které následně obalíme v mírně ztuhlé čokoládě a vkládáme do papírových košíčků. Hotové kuličky řádně vychladíme.

Dobré rady:

Čokoládu (asi1 lžíci) nalijeme do košíčků, dáme zlehka vychladit, pak dáme do středu po kuličce kokosu, a zalijeme cca 2–3 lžícemi čokolády a v ledničce necháme ztuhnout. Kuličky podáváme důkladně vychlazené.
Vodní lázeň – pro vaření ve vodní lázni použijte dva hrnce rozdílného průměru, do většího hrnce vlijeme vodu a vložíme do něj menší hrnec a postavíme na plotýnku, v menším necháme rozpustit použité suroviny. Pozor voda při vaření nesmí moc „bublat“, abychom se neopařili.

  • kristýna ryglová

    Já jsem vloni poprvé napekla víc jak pět druhů cukroví :-) . Před Vánocemi jsem totiž konečně zainvestovala do pořádného hnětače těsta a měla jsem ho mít už dávno. Je to skvělý pomocník. Krásně mi pomohl vypracovat těsto, což je pro mě z celého pečení ta nejhorší činnost :-D . To ostatní už je radost. Hlavně s vykrajováním a slepováním mi pomáhá dcera, takže na to nejsem sama :-) .