Petr radí

ODPOČINEK

před 5 roky

V dnešním díle, a v několika následujících, si probereme základní aspekty zdravého životního stylu. Začneme možná trochu netradičně, a to odpočinkem. Kdy jste si naposledy dali jen tak nohy nahoru, zavřeli oči a snažili se na nic nemyslet? Možná už si ani nevzpomenete, možná jste to zkoušeli, ale nepovedlo se… Většině z nás se hlavou neustále honí, co […]

ZOBRAZIT

TĚSTOVINY

před 6 roky

Těstoviny jsou, dalo by se říct, potravinou starobylou či starodávnou, neboť první zmínky o těstovinách se datují do doby 1.stolení našeho letopočtu. Dle této zmínky je za rodiště těstovin možno považovat Itálii, kde se těstoviny objevily jakou součást jídla z masa a ryb. Další zmínky o těstovinách se objevují později, a to ve století dvanáctém a […]

ZOBRAZIT

Chemie v kuchyni aneb máme se éček bát?

před 6 roky

Éčka jsou takoví strašáci moderní doby. Varují nás před nimi kvanta článků na webu i v časopisech, diskutují o nich odborníci i laici a přesto si lidé stále nejsou jistí, jak jsou škodlivé. Přitom je najdeme ve složení skoro všech dobrot, které s chutí dennodenně baštíme. Proč je tedy výrobci do svých receptur přidávají? Máme se jich opravdu obávat? A je vůbec nějaká šance se jim vyhnout? Pojďme se jim podívat na zoubek.

ZOBRAZIT

Raw strava

před 6 roky

Raw (čili syrová) strava si v dnešní době získává čím dál víc příznivců, ať už se k ní dostávají ve snaze zhubnout, odlehčit jídelníček, být zdravější, nebo prostě vyzkoušet něco nového, co zrovna frčí.

ZOBRAZIT

Probuďte ořechy a luštěniny k životu máčením

před 7 roky

Vysoký podíl bílkovin, tuků, cukrů, minerálů, vitamínů a antioxidantů je řadí k superpotravinám. Právě proto bychom je měli do jídelníčku zařazovat čím dál častěji. Bohužel víceméně všechny tyto zdravé bomby jsou pro mnoho lidí takřka nestravitelné a v důsledku toho není lidské tělo schopné absorbovat všechny potřebné živiny. Tušíte správně, jsou to ořechy, semínka, luštěniny a obiloviny.

ZOBRAZIT

Detoxikace organismu – start ke zdravému hubnutí

před 7 roky

O detoxikaci organismu slyšel patrně už každý. Někdo jeho účinkům nepřikládá téměř žádnou váhu, jiný propadl jeho kouzlu a věnuje se očistě organismu pravidelně. O zbavování organismu škodlivin byly napsány stohy knih, od esoterických teorií po vědecké práce.

ZOBRAZIT

Tak už je to tady, Vánoce!

před 7 roky

Čas klidu a míru, říká se. Poslední dobou to ale moc nevypadá. Lidé neřeší jen, co komu koupit, ale za kolik to a ono pořídí a jestli to není za málo nebo za hodně. Vše samozřejmě na poslední chvíli, a tak je pro nás návštěva supermarketu v tomto období učiněným peklem.

ZOBRAZIT

Olivový olej – jak vybrat ten správný?

před 7 roky

Olivových olejů je na trhu celá řada a pro neznalého se liší pouze designem obalu a cenou. Mezi olivovými oleji však existují podstatné rozdíly, o kterých je při výběru dobré vědět.

ZOBRAZIT

Jak vybírat ovoce a zeleninu

před 7 roky

Ovoce a zelenina jsou nedílnou součástí každodenního stravování. Víme ale, jak ovoce a zeleninu vybírat?

ZOBRAZIT

Jak po obědě neusnout

před 7 roky

Každý z nás jistě zažil pořádnou únavu po jídle. Kdo by si třeba po pořádném nedělním obědě na chvilku nedal dvacet? Ale co dělat, když nás únava po obědě přepadne v práci?
Pojďme si nejdříve vysvětlit co je vlastně její příčinou.

ZOBRAZIT